«  Листопад 2017  »

Природничі науки

Тиждень природничих наук

Неможливо виховувати, не передаючи знання;

Усіляке ж знання сприяє вихованню.

Л. Толстой

Викладання географії, біології та хімії в школі повинно сприяти формуванню в учнів елементів наукового світогляду, інтелектуального розвитку, сприяти розвитку потреби захисту навколишнього середовища, виховувати екологічно грамотну особистість, виховувати бажання брати участь у природоохоронній діяльності, поглиблювати знання школярів про навколишній світ.

Отже, метою тижня природничих наук є:

виховання екологічної компетентності учнів;

розвиток пізнавального інтересу;

розвиток самостійності під час підготовки до конкурсів, вікторин, інтелектуальних ігор;

розвиток творчого інтересу.

Наскільки злободенно і життєво важливо берегти довкілля, сьогодні розуміють всі. Проте взаємини людини з природою і на початку третього тисячоліття почасти розглядаються як протистояння світу природи та світу людини. Відомий австрійський біолог Конрад Лоренц писав: "Повсякденне життя людей перебігає серед мертвих витворів людських рук, тому люди втратили здатність розуміти живі створіння і спілкуватися з ними. Ця втрата пояснює, чому людство в цілому демонструє такий вандалізм по відношенню до світу живої природи, який оточує нас і підтримує наше життя. Спробувати поновити втрачений зв'язок між людьми та рештою живих організмів, які мешкають на нашій планеті, - дуже важливе та дуже достойне завдання".

Екологічне виховання передбачає розвиток в учнів почуття причетності та відповідальності за збереження природи, розуміння її як ідеалу, гармонії та досконалості буття. Саме тому протягом тижня були проведені заходи з екологічною тематикою:

Виставка поробок з відходів, виставка малюнків присвячена «Дню Землі» - 5 класи (вч. географії Н.Г.Левчук та вч. хімії Коваль Я.Ю.),

Театралізований виступ екологічного театру «Планета» - " Екологічна мода"(вч. географії Т.В.Драгунова)

Підвищити пізнавальний інтерес до предмету можна за допомогою конкурсів, інтелектуальних ігор, наукових семінарів, уроків - мандрівок. Протягом тижня природничих наук були проведені:

Конкурс - " Кращий знавець країн Азії" серед учнів 10 класів (вч. географії Драгунова Т.В.);

Конкурс творчих робіт 5-6 класи -  «Вогонь – друг, вогонь – ворог» ( вч. географії Н.Г.Левчук та вч. хімії Коваль Я.Ю.)

Конкурси творчих робіт та тематичних плакатів ( всі предмети);

Інтелектуальні ігри та брейн – ринги:

Гра для учнів  5 класів «Полундра» (вч. географії Н.Г.Левчук);

гра « Біологія  - це сила» для 6 кл, вікторина з біології для учнів 7 класів «Незвичний світ» (вч. біології  Уманець С.В.), брейн – ринг для 8 класів « Пернаті друзі» , для 9 кл  - шоу вікторина «Я люблю біологію» (вч. біології Гапєєва Н.І); вікторина «Періодичний  закон  Д.І. Менделєєва» з хімії для учнів 8 класів (вч. хімії Коваль Я.Ю.)

Конференція «Розвиток соціальної інфраструктури – можливість реалізації талантів та здібностей, свого покликання і призначення» 9 клас (вч. географії Н.Г.Левчук)

Урок – конференція « Віруси – рушії еволюції»        семінар» 10 кл  « Експедиція на планету «еволюція» (вч. біології  Уманець С.В.)

Урок – конференція «Чи потрібні людству ГМО»    9 клас ; семінар «Цікаве про залізо»       10 клас; науково – практичний семінар «Органічні розчинники у побуті» 11клас ( вч. хімії Коваль Я.Ю.)

Цікавим видом позакласної роботи є проведення театралізованих вистав для молодших школярів та усних журналів. Учні 5 кл. переглянули виставу «Молодшим про хімію» ( вч. Коваль Я. Ю.). учні 7 кл. презентували усний журнал -  «Подорож по країнам світу» (вч. географії Т.В.Драгунова)